میکسر صنعتی و انواع آن

admin  2020/01/22
میکسر صنعتی و انواع آنReviewed by ماشین سازی چمران on Jan 22Rating: 5.0میکسر صنعتی و انواع آنمیکسر صنعتی و انواع آن از دستگاه های بسیار کاربردی می باشند که فرایند میکس کردن انواع مواد اولیه را انجام می دهد و در تولید و صنعت بسیار استفاده می شود.

میکسر صنعتی و انواع آن

میکسر به معنی لغوی ترکیب کردن و مخلوط کردن است و در صنعت تعریف مخلوط کردن مواد  چه جامد و چه مایع را دارد میکسر صنعتی  در مواردی که تولیدکنندگان نیاز به ترکیب و مخلوط و تنظیم و شکست مواد داشته باشند، استفاده می‌شود.

یک میکسر می‌تواند شامل هر دستگاهی که مواد را مخلوط‏‏ یا همگن می‌کند یا مواد متنوع ریز را به یک ماده واحد تبدیل می‌کند، باشد. میکسر ها می توانند دارای اندازه های مختلف باشند.

میکسرها توانایی ترکیب کردن هر مایع یا جامدی را دارند تا در نهایت ماده مورد نیاز را تولید کنند. به طور استاندارد یک میکسر دارای یک محفظه یا مخزن اصلی بوده و با تیغه یا بیلچه دوار، مواد داخل آن مخلوط می‌شود.

 

کارایی و عملکرد  میکسر

بسته به اینکه میکسر برای چه موضوعی استفاده می‌شود، برای مخلوط کردن مواد ممکن است دارای بیلچه یا پاروی پهن و یا تیغه تیز باشد. معمولاً به همراه میکسر چند نوع تیغه مختلف ارائه می‌شود تا برای ترکیب و مخلوط کردن مواد با قابلیت‌های مختلف قابل تعویض و جابجایی باشد. البته لازم و ضروری هست که بدانیم هر دستگاهی دارای تنیغه یا ابزار متفاوت می باشد ولی شکل و نمای کلی آن متفاوت و کارایی آن یکی و هدف آن نیز یکی می باشد.

 

برای کسب اطلاعات از قیمت ها و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید
۰۹۱۲۷۶۸۶۱۳۵ – ۰۹۱۹۹۵۳۶۶۸۳ – ۰۹۳۶۲۳۸۵۳۱۶

 

دستگاه میکسر پودر

صنایعی از قبیل خودرو، تصفیه آب، خمیر و کاغذ، کشاورزی، شیمیایی، دارویی، آرایشی و بهداشتی از میکسرها برای ساخت محصولات خود استفاده می‌کنند. این محصولات عبارتند از پلی اورتان، سیلیکون، فرآورده‌های نفتی، خمیر دندان، مواد شوینده، شامپو، ویتامین ها، لوسیون، کرم، پماد، شیره گیاهی، شربت، دارو، مواد شیمیایی خشک و مرطوب، بیودیزل و سیمان

 

اکثر صنایع با تولیدات تجاری نسبتاً بالا از میکسر صنعتی استفاده می‌کنند. میکسرهای صنعتی قادر به پردازش و ترکیب مواد در حجم‌های بالا هستند. این میکسرها دارای مخزن بزرگی برای نگهداری مواد هستند و همچنین دارای تیغه‌هایی که مواد را برای در هم شکسته شدن تحریک می‌کنند.

 

انواع میکسر صنعتی عبارتند از:

میکسر پارویی

میکسر ساکن

میکسر برشی بالا

میکسر درام

اگر خواهان میکسر مورد نظر خود هستید با تماس حاصل نمایید.