دستگاه تیوپ پرکن

دستگاه پرکن تیوپ پلاستیکی

دستگاه پرکن تیوپ پلاستیکی

امروزه به دلیل تنوع ماشین آلات بسته بندی ایرانی و خارجی به خصوص در زمینه آرایشی و بهداشتی، انتخاب مناسب ترین دستگاه پرکن تیوپ با توجه به شرایط کاری و اقتصادی کشور برای مشتری کاری سخت و دشوار شده لذا وجود مشاور دلسوز و متخصص در این زمینه بیشتر از قبل احساس می شود. فروش دستگاه پرکن تیوپ در انواع مختلف توسط گروه ماشین سازی چمران انجام می پذیرد.

دستگاه پرکن تیوپ چه اتومات چه نیمه اتومات برای پرکردن تیوپ های پلاستیکی از مواد کرم، خمیردندان، چسب کاربرد داشته و با توجه به نوسانات بازار با قیمت های مناسب به فروش می رسد.

عملکرد دستگاه پرکن تیوپ پلاستیکی

دستگاه پرکن تیوپ پلاستیکی ، دارای انواع اتوماتیک، نیمه اتوماتیک و دستی می باشد که یک تولید کننده با توجه به ظرفیت خط تولید و میزان سرمایه گذاری مشتری، یکی از انواع اتوماتیک و نیمه اتوماتیک و دستی را انتخاب می کند.

تیوپ ها از نظر جنس به سه دسته: پلاستیکی، آلومینیومی و لمینتی تقسیم می شوند. نوع جنس تیوپ نقش به سزایی در انتخاب نوع دستگاه پرکن تیوپ دارد و همچنین جنس تیوپ با توجه به محصولی که قرار است درون آن پرشود و نوع درب یا شانه آن، انتخاب می شود.

برای بسته بندی محصولات آرایشی، خمیر دندان، شکلات و بیشتر مواد خمیری و مایع بیشتر از تیوپ های پلاستیکی استفاده می شود.

ولی در مواردی از تیوپ آلومینیومی نیز استفاده می شود. دستگاه پرکن تیوپ پلاستیکی، یکی از پرکاربرد ترین و مهمترین دستگاه های پرکن می باشد، زیرا برای اکثر محصولات تیوپی، از تیوپ پلاستیکی استفاده می شود.

 

دستگاه پرکن تیوپ پلاستیکی

دستگاه های پرکن تیوپ یا بسته بندی تیوپی (Tube Packaging Machine)  برای پر کردن انواع مایعات غلیظ یا نیمه جامد مانند خمیر دندان، لوسیون، رنگ مو و غیره درون تیوپ و سیل کردن انتهای تیوپ استفاده می شوند و دارای گستره وسیع از کاربری در صنایع مختلف می باشد.

تیوپ همانند یک سیلندر می باشد که در یک طرف دارای یک دهانه تنگ (شانه) جهت خروج مایع می باشد که می تواند بوسیله انواع مختلف درب بسته شود. تیوپ ها دارای حجم ۳ml تا ۵۰۰ml هستند و از جنس پلاستیک ،لمینت و یا آلومینیوم ساخته می شوند  و به همین دلیل در صنایع غذایی، شیمیایی، دارویی و آرایشی و بهداشتی بسیار پرکاربرد هستند.

بیایید به این نکته بپردازیم که بسته بندی تیوپی برای چه محصولاتی در صنایع مختلف استفاده می شوند؟

صنایع آرایشی: بسته بندی انواع لوسیون، رنگ مو، ژل، ضد آفتاب، انواع کرم دست و صورت و …

صنایع شیمیایی: بسته بندی انواع رنگ روغنی، رنگ اکرلیک، انواع چسب، انواع روان کننده و گریس و انواع سیل کننده

صنایع بهداشتی: بسته بندی خمیر رندان

صنایع دارویی: بسته بندی انواع پماد، قرص جوشان

صنایع غذایی: بسته بندی عسل، شکلات، ترشک، انواع سس

انتخاب نوع و جنس تیوپ

نوع تیوپ نقش مهمی در انتخاب نوع دستگاه بسته بندی تیوپ دارد. انتخاب نوع و جنس تیوپ با توجه به مشخصات محصول مشخص می گردد. یکی از مهمترین موارد در انتخاب تیوپ سازگاری محصول و عدم واکنش آن با سطح داخلی تیوپ می باشد.

برای مثال محصولات شیمیایی مانند انواع چسب به دلیل خصوصیاتی که دارند در صورت تماس با مواد مختلف واکنش شیمیایی ایجاد می نمایند به همین دلیل شاهد هستیم که در اکثر موارد از تیوپ های آلومینیومی جهت بسته بندی این محصول استفاده می شود.

یکی دیگر از موارد مهم در انتخاب تیوپ نوع درب یا شانه آن می باشد که با توجه به کاربرد محصول و نوع آن تعیین می شود. برای مثال جهت انواع چسب شانه های نازل شکل استفاده می گردد.در زیر نام تعدادی از شانه ها آورده شده است.

  • شانه های Flip Top Caps
  • شانه های پیچی یا Screw Tops
  • شانه های چشمی
  • شانه های نازل دار

و …

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است