دستگاه پرکن تیوپ پلاستیکی

admin  2019/11/10
دستگاه پرکن تیوپ پلاستیکیReviewed by admin on Nov 10Rating: 5.0دستگاه تیوپ پرکندستگاه تیوپ پرکن یکی از دستگاه های کاربردی در کارخانه های تولید کرم و محصولات بهداشتی است زیرا مواد آرایشی و بهداشتی توسط این داستگاه داخل تیوپ پر می شود.

شرکت ماشین سازی چمران تولید کننده ماشین آلات صنعتی با قدمت و سابقه ای بالا برای مشاوره و راهنمایی در خصوص راه اندازی خطوط تولید شما آماده می باشد.پس همین حالا با ما تماس بگیرید.

۰۹۱۲۷۶۸۶۱۳۵ – ۰۹۱۹۹۵۳۶۶۸۳ – ۰۹۳۶۲۳۸۵۳۱۶


دستگاه پرکن تیوپ پلاستیکی

امروزه بدلیل تنوع ماشین آلات بسته بندی ایرانی و خارجی بخصوص در زمینه آرایشی و بهداشتی، انتخاب مناسب ترین دستگاه پرکن تیوب با توجه به شرایط کاری و اقتصادی کشور برای مشتری کاری سخت و دشوار شده لذا وجود مشاور دلسوز و متخصص در این زمینه بیشتر از قبل احساس می شود. فروش دستگاه پرکن تیوب در انواع مختلف توسط گروه ماشین سازی چمران انجام می پذیرد.

دستگاه پرکن تیوب چه اتومات چه نیمه اتومات برای پرکردن تیوپ های پلاستیکی کرم خمیردندان چسب کاربرد داشته و با توجه به نوسانات بازار با قیمت های مناسب به فروش می رسد.

عملکرد دستگاه پرکن تیوپ پلاستیکی

دستگاه پرکن تیوپ پلاستیکی، دارای انواع اتوماتیک، نیمه اتوماتیک و دستی می باشد. که یک تولید کننده با توجه به ظرفیت خط تولید و میزان سرمایه گذاری مشتری، یکی از انواع اتوماتیک و نیمه اتوماتیک و دستی را انتخاب می کند.

تیوپ ها از نظر جنس به سه دسته: پلاستیکی، آلومینیومی و لمینتی تقسیم می شوند. نوع جنس تویوپ نقش بسزایی در انتخاب نوع دستگاه پرکن تویوپ دارد و همچنین جنس تویوپ با توجه به محصولی که قرار است درون آن پرشود و نوع درب یا شانه آن، انتخاب می شود.

برای بسته بندی محصولات آرایشی، خمیر دندان، شکلات و بیشتر مواد خمیری و مایع بیشتر از تیوپ های پلاستیکی استفاده می شود.

ولی در مواردی از تویوپ آلومینیومی نیز استفاده می شود. دستگاه پرکن تیوپ پلاستیکی، یکی از پرکاربرد ترین و مهم ترین دستگاه های پرکن می باشد. زیرا برای اکثر محصولات تیوپی، از تیوپ پلاستیکی استفاده می شود.

 

دستگاه پرکن تیوپ پلاستیکی

دستگاه های پرکن تیوب یا بسته بندی تیوبی (Tube Packaging Machine)  برای پر کردن انواع مایعات غلیظ یا نیمه جامد مانند خمیر دندان، لوسیون، رنگ مو و غیره درون تیوب و سیل کردن انتهای تیوب استفاده می شوند و دارای گستره وسیع از کاربری در صنایع مختلف می باشد.

تیوب همانند یک سیلندر می باشد که در یک طرف دارای یک دهانه تنگ (شانه) جهت خروج مایع می باشد که می تواند بوسیله انواع مختلف درب بسته شود. تیوب ها دارای حجم ۳ml تا ۵۰۰ml هستند و از جنس پلاستیک ، لمینت و یا آلومینیوم ساخته می شوند  و به همین دلیل در صنایع غذایی، شیمیایی، دارویی و آرایشی و بهداشتی بسیار پرکاربرد هستند.

بیایید به این نکته بپردازیم که بسته بندی تیوبی برای چه محصولاتی در صنایع مختلف استفاده می شوند؟

صنایع آرایشی: بسته بندی انواع لوسیون، رنگ مو، ژل، ضد آفتاب، انواع کرم دست و صورت و …

صنایع شیمیایی: بسته بندی انواع رنگ روغنی، رنگ اکرلیک، انواع چسب، انواع روان کننده و گریس و انواع سیل کننده

صنایع بهداشتی: بسته بندی خمیر رندان

صنایع دارویی: بسته بندی انواع پماد، قرص جوشان

صنایع غذایی: بسته بندی عسل، شکلات، ترشک، انواع سس

انواع تیوپ های محصولات

انواع تیوپ های محصولات

انتخاب نوع و جنس تیوب

نوع تیوب نقش مهمی در انتخاب نوع دستگاه بسته بندی تیوب دارد. انتخاب نوع و جنس تیوب با توجه به مشخصات محصول مشخص می گردد. یکی از مهم ترین موارد در انتخاب تیوب سازگاری  محصول و عدم واکنش آن با سطح داخلی تیوب می باشد. برای مثال محصولات شیمیایی مانند انواع چسب بدلیل خصوصیاتی که دارند در صورت تماس با مواد مختلف واکنش شیمیایی ایجاد می نمایند به همین دلیل شاهد هستیم که در اکثر موارد از تیوب های آلومینیومی جهت بسته بندی این محصول استفاده می شود.

یکی دیگر از موارد مهم در انتخاب تیوب نوع درب یا شانه آن می باشد که با توجه به کاربرد محصول و نوع آن تعیین می شود. برای مثال جهت انواع چسب شانه های نازل شکل استفاده می گردد.در زیر نام تعدادی از شانه ها آورده شده است.

شانه های Flip Top Caps

شانه های پیچی یا Screw Tops

شانه های چشمی

شانه های نازل دار

و …