دستگاه لیبل زن بطری

خرید دستگاه لیبل زن

خرید دستگاه لیبل زن

یکی از دستگاه های مهم که در بسیاری از مشاغل مورد استفاده است دستگاه لیبل زن یا پرینتر لیبل می باشد به عبارتی دیگر زمانی که کالایی بسته بندی می شود بایستی بر روی آن کالا مشخصات،قیمت و تاریخ تولید و انقضا به صورت برچسب یا همان لیبل زده شود از طرفی دیگر با توجه به تعداد بالای کالاهای تولیدی که در کارخانه ها تولید می شود قطعا درج لیبل به صورت دستی غیرممکن و تا حد زیادی زمان بر است.

از همین رو بهترین گزینه استفاده از دستگاه لیبل زن می باشد .برای خرید دستگاه لیبل زن نیز همانند سایر دستگاه ها و ملزومات مهم و کاربردی بایستی اطلاعات جامع و کاملی درباره نوع و شیوه کارکرد دستگاه داشته باشید.

درباره دستگاه لیبل زن

قطعا برای برخی از افراد این سوال پیش آمده که دستگاه لیبل زن چه کاربردی دارد و اصولا چگونه کار می کند؟همانطور که از نام لیبل نیز مشخص است به دستگاهی که برچسب یا اتیکت کالا را بر روی آن می چسباند ، دستگاه لیبل زن می گوییم .

دستگاه لیبل زن در واقع یک نوع پرینتر(لیبل پرینتر) می باشد که از آن برای چاپ کردن حروف ، بارکد و اعداد بر روی برچسب با استفاده از هد حرارتی موجود در آن استفاده می شود. هد حرارتی موجود در دستگاه لیبل زن عمل چاپ را به وسیله ی لیبل حرارتی انجام می دهد. دستگاه لیبل زن شامل قطعات مین برد، هد حرارتی یا ترمال هد ، غلطک فید، موتور فید ، نگهدارنده ی ریبون و نگهدارنده ی لیبل می باشد.

 

کارکرد دستگاه لیبل زن

با توجه به تنوع در دستگاه لیبل زن می توان گفت کاربرد آن نیز متنوع می باشد اما به طور کلی از این دستگاه درموارد بسیاری استفاده می شود، علاوه بر کارخانه ها در بانک ها،رستورانها،فروشگاه و داروخانه ها یا سازمان و شرکت های اداری نیز از این دستگاه استفاده می کنند.

به عبارتی مهم ترین کاربرد دستگاه لیبل زن درج برچسب و اتیکت بر روی محصولات در کمترین زمان می باشد.همچنین سرعت کارکرد این دستگاه بسیار مهم است زیرا در سرعت بالا قطعا کیفیت و روند برچسب گذاری نیز سریع تر انجام می شود.

 

نحوه کار با دستگاه لیبل زن دستی

به طور کلی کار با دستگاه لیبل زن بسیار آسان می باشد اما در دستگاه لیبل زن دستی بایستی دستگیره موجود در این دستگاه را با کمک اپراتور لیبل حرکت دهید و به این صورت برچسب ها بر روی بسته بندی محصولات نصب می شوند. دستگاه لیبل زن دستی مزیت های بسیاری دارد که یکی از آنها حمل آسان است.

مشاهده این مطلب>>دستگاه لیبل زن چه کاربردی دارد؟

نحوه کار با دستگاه لیبل زن اتوماتیک

یکی از دستگاه های لیبل زن که در صنعت کاربرد بسیاری دارد دستگاه لیبل زن اتوماتیک می باشد، دستگاه لیبل زن اتوماتیک دارای دو نوع است. نوع اول لیبل زن اتوماتیک حرارتی و نوع دوم لیبل زن پشت چسب دار است.

به طور دقیق تر می توان گفت که مهم ترین دستگاه در خط تولید و بسته بندی محصولات دستگاه لیبل زن اتوماتیک می باشد.

در کارخانه هایی که بر روی محصولات به صورت اتوماتیک برچسب زده می شود ابتدا محصولات بر روی یک نوار نقاله به سمت دستگاه لیبل زن حرکت می کنند و برچسب ها به صورت اتومات بر روی محصولات زده می شوند.

 

نکات مهم در خرید دستگاه لیبل زن

در خرید دستگاه لیبل زن دستی وزن دستگاه بسیار مهم است زیرا در صورتی که دستگاه سبک باشد برای حمل آسانتر است.میزان حافظه دستگاه بسیارمهم است پس هنگام خرید حتما به این موضوع توجه کنید زیرا با توجه به میزان نیازتان به حافظه دستگاه نیاز دارید .

نوع فونت ها و فریم ها در دستگاه لیبل زن بسیار مهم می باشد قبل از خرید به این نکته نیز توجه کنید. دستگاه لیبل زن تنوع بسیاری دارد قبل از خرید تنوع و قیمت دستگاه را بررسی کنید. به طوری که بعضی از دستگاه های لیبل زن به صورت چاپ برچسب رول می باشند یعنی برچسب های مورد نظر در تعداد بسیار زیادی رول شده اند و توسط دستگاه بر روی محصولات و یا مواد غذایی چسبانده می شوند.

 

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است