درباره دستگاه شیرینگ

admin  2021/03/01

شرکت ماشین سازی چمران تولید کننده ماشین آلات صنعتی با قدمت و سابقه ای بالا برای مشاوره و راهنمایی در خصوص راه اندازی خطوط تولید شما آماده می باشد.پس همین حالا با ما تماس بگیرید.

۰۹۱۲۷۶۸۶۱۳۵ – ۰۹۱۹۹۵۳۶۶۸۳ – ۰۹۳۶۲۳۸۵۳۱۶


درباره دستگاه شیرینگ

یکی از مهم ترین محصولات ماشین سازی چمران، دستگاه شرینگ است که در مدل های مختلف اتومات و نیمه اتومات کاربرد های مختلفی دارد. به طور کلی یکی ازدستگاه های کاربردی در صنعت بسته بندی محصولات، دستگاه شیرینگ می باشد. دستگاه شیرینگ یک نوع خاص از دستگاه بسته بندی است که نایلون شیرینگ و یا سلفون شیرینگ را به دور محصولات و با حرارتی که توسط تونل حرارتی ایجاد می شود وکیوم می نماید. به عبارتی دیگر می توان گفت دستگاه شیرینگ یکی از مناسب ترین دستگاه های بسته بندی می باشد و دو مزیت مهم دارد:

  • جابجایی و حمل و نقل راحت تر
  • محافظت از گرد و خاک و رطوبت

کاربرد دستگاه شیرینگ

به طور کلی دستگاه شیرینگ در صنایع بسته بندی کاربردهای متعددی دارد و برای بسته بندی انواع محصولات به کار می رود، از دستگاه شیرینگ برای بسته بندی محصولات به طور پک و چند تایی استفاده می‌شود مانند پک انواع آب معدنی، نوشابه و … همچنین می توان به بسته بندی مواد غذایی در صنایع غذایی و سایر صنایعی که نیاز به بسته بندی محصولات خود دارند، اشاره کرد. بیشترین و مهم ترین کاربرد دستگاه شیرینگ، در صنایع غذایی و برای بسته بندی مواد غذایی است. به دلیل اینکه  مواد غذایی به طور مستقیم با سلامت انسان ارتباط دارد، بسته بندی و پلمپ مواد غذایی به وسیله دستگاه شیرینگ اهمیت زیادی پیدا می‌کند.

روش بسته بندی دستگاه شیرینگ به این صورت است که به طور کامل هوای داخل کیسه را تخلیه می‌کند و با حرارت، پلاستیک را به طور کامل به محصول می‌چسباند. به همین دلیل مواد غذایی به وسیله دستگاه شیرینگ کاملا سالم و به دور از هر نوع آلودگی نگهداری می‌شوند.

انواع دستگاه شیرینگ پک

دستگاه شیرینگ پک دارای دو مدل تمام اتوماتیک و نیمه اتوماتیک است .دستگاه شیرینگ پک تمام اتوماتیک یکی از ماشین آلات صنعتی برای بسته بندی نهایی است که به صورت تمام اتوماتیک در خط تولید قرار می گیرد.این دستگاه مخصوص کارخانجات و شرکت های بزرگ است که خطوط پیوسته دارند و در انتهای خط بسته بندی دپوی محصول وجود ندارد.دستگاه شیرینگ پک تمام اتوماتیک برای بسته بندی با سرعت برای محصولات یکسان است .

دستگاه شیرینگ پک تمام اتوماتیک

دستگاه شیرینگ پک تمام اتوماتیک برای بسته بندی تعداد مشخصی محصول در ابعاد و اندازه های مختلف است.این دستگاه نیز دارای دو مدل گاز سوز و دوگانه سوز است. دستگاه شیرینگ پک تمام اتومات طراحی پیچیده ای دارد به گونه ای که اگر دستگاه برای بسته بندی بطری باشد باید از سنسور در آن استفاده کرد زیرا هر بطری و ظرفی اندازه ای مخصوص دارد اما در شیرینگ کاغذ دستگاه پوز به خاطر عدم فاصله بین کاغذ ها باید از سیستم شمارشگر پاندولی در دستگاه مورد نظر استفاده شود.

مشخصات فنی دستگاه شیرینگ

  • ولتاژ مورد نیاز ۳۸۰ولت برق سه فاز مصرف۱۲kw
  • کنترل سرعت نوار نقاله توسط درایو
  • جنس نوار نقاله توری آبکاری شده
  • سیستم کنترل حرارت تونل و دوخت توسط سنسورهای گرمایشی
  • مجهز به سیستم دوخت از نوع آلومینیوم آلیاژ دار با روکش نسوز