دستگاه تیوپ پرکن

admin  2019/10/15
دستگاه تیوپ پرکنReviewed by admin on Oct 15Rating: 5.0دستگاه تیوپ پرکندر کارخانه های تولید محصولات بهداشتی ، آرایشی و خوراکی جهت پر کردن تیوپ های خالی از ماده با غلظت مناسب از دستگاه تیوپ پرکن استفاده می شود.

شرکت ماشین سازی چمران تولید کننده ماشین آلات صنعتی با قدمت و سابقه ای بالا برای مشاوره و راهنمایی در خصوص راه اندازی خطوط تولید شما آماده می باشد.پس همین حالا با ما تماس بگیرید.

۰۹۱۲۷۶۸۶۱۳۵ – ۰۹۱۹۹۵۳۶۶۸۳ – ۰۹۳۶۲۳۸۵۳۱۶


دستگاه تیوپ پرکن

دستگاه تیوپ پرکن یا بسته بندی تیوبی (Tube Packaging Machine) برای پر کردن انواع مایعات غلیظ یا نیمه جامد مانند خمیر دندان، لوسیون، رنگ مو و غیره درون تیوب و سیل کردن انتهای تیوب استفاده می شوند و دارای گستره وسیع از کاربری در صنایع مختلف می باشد.

کاربرد دستگاه پرکن تیوب

دستگاه های پرکن تیوب یا بسته بندی تیوبی (Tube Packaging Machine)  برای پر کردن انواع مایعات غلیظ یا نیمه جامد مانند خمیر دندان، لوسیون، رنگ مو و غیره درون تیوب و سیل کردن انتهای تیوب استفاده می شوند و دارای گستره وسیع از کاربری در صنایع مختلف می باشد.
تیوب همانند یک سیلندر می باشد که در یک طرف دارای یک دهانه تنگ (شانه) جهت خروج مایع می باشد که می تواند بوسیله انواع مختلف درب بسته شود. تیوب ها دارای حجم ۳ml تا ۵۰۰ml هستند و از جنس پلاستیک ، لمینت و یا آلومینیوم ساخته می شوند  و به همین دلیل در صنایع غذایی، شیمیایی، دارویی و آرایشی و بهداشتی بسیار پرکاربرد هستند.

بیایید به این نکته بپردازیم که بسته بندی تیوبی برای چه محصولاتی در صنایع مختلف استفاده می شوند؟

صنایع آرایشی: بسته بندی انواع لوسیون، رنگ مو، ژل، ضد آفتاب، انواع کرم دست و صورت و …

صنایع شیمیایی: بسته بندی انواع رنگ روغنی، رنگ اکرلیک، انواع چسب، انواع روان کننده و گریس و انواع سیل کننده

صنایع بهداشتی: بسته بندی خمیر رندان

صنایع دارویی: بسته بندی انواع پماد، قرص جوشان

صنایع غذایی: بسته بندی عسل، شکلات، ترشک، انواع سس

 

انتخاب نوع و جنس تیوب

نوع تیوب نقش مهمی در انتخاب نوع دستگاه بسته بندی تیوب دارد. انتخاب نوع و جنس تیوب با توجه به مشخصات محصول مشخص می گردد. یکی از مهم ترین موارد در انتخاب تیوب سازگاری  محصول و عدم واکنش آن با سطح داخلی تیوب می باشد. برای مثال محصولات شیمیایی مانند انواع چسب بدلیل خصوصیاتی که دارند در صورت تماس با مواد مختلف واکنش شیمیایی ایجاد می نمایند به همین دلیل شاهد هستیم که در اکثر موارد از تیوب های آلومینیومی جهت بسته بندی این محصول استفاده می شود.

یکی دیگر از موارد مهم در انتخاب تیوب نوع درب یا شانه آن می باشد که با توجه به کاربرد محصول و نوع آن تعیین می شود. برای مثال جهت انواع چسب شانه های نازل شکل استفاده می گردد.
در زیر نام تعدادی از شانه ها آورده شده است.

  • شانه های Flip Top Caps
  • شانه های پیچی یا Screw Tops
  • شانه های چشمی
  • شانه های نازل دار
  • و …
دستگاه تیوپ پرکن

دستگاه تیوپ پرکن

تنوع بسیار زیادی از شانه ها وجود دارد. شما می توانید با توجه به نوع استفاده از محصول و مشاوره تولیدکننده آن را انتخاب نمایید.

 

انواع دستگاه تیوپ پرکن

در حالت کلی دستگاه های پرکن تیوب در دو نوع خطی و روتاری ساخته می شوند ( دستگاه های روتاری با اقبال بیشتری در بازار روبرو هستند). علاوه بر این در هر دو سبک شاهد دستگاه های نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک هستیم. و حتی جهت کارگاه های کوچک با ظرفیت پایین، طراحی و ساخت دستگاه های دستی نیز انجام پذیرفته است.

انتخاب اتوماتیک و نیمه اتوماتیک بودن دستگاه پرکن تیوب، به ظرفیت خط تولید و مقدار سرمایه گذاری مشتری مربوط می شود.

اجازه دهید تا مراحل مختلف عملکرد یک دستگاه تمام اتوماتیک را برای شما در زیر بیاورم.

  1. جاگذاری اتوماتیک تیوب درون قالب دستگاه
  2. تنظیم محل قرارگیری تیوب درون قالب با توجه به نقطه رنگی انتهای تیوب بوسیله چشمی
  3. پر کردن تیوب بوسیله نازل تا مقدار مشخص
  4. سیل انتهای تیوب در یک یا چند مرحله ( با توجه به جنس تیوب)
  5. خروج اتوماتیک تیوب از درون قالب و انتقال به بیرون دستگاه

 

معمولا در دستگاه های نیمه اتوماتیک مرحله اول و دوم بصورت دستی انجام می پذیرد.

ظرفیت دستگاه های پرکن تیوب به فاکتورهای زیادی مانند مکانیزم دستگاه، غلظت مایع، جنس تیوب و ظرفیت تیوب بستگی دارد. در حالت کلی دستگاه های نیمه اتوماتیک دارای ظرفیت ۲۰ تا ۳۰ عدد در دقیقه می باشد ولی بوسیله دستگاه های تمام اتوماتیک، به ظرفیت ۵۰ تا ۱۵۰ عدد در دقیقه می رسیم.

دسته بندی دیگری که برای دستگاه بسته بندی تیوبی می توان نام برد مربوط به نحوی سیل تیوب می باشد و برای تیوب های لمینت و آلومینیوم متفاوت می باشد. تیوب های لمینت و پلاستیک بوسیله حرارت المنت و یا جوش التراسونیک سیل می شوند. ولی برای تیوب آلومینیومی، پس از چند مرحله تا زدن انتهای تیوب و پرس نهایی این اتفاق می افتد.

 

فروش دستگاه تیوپ پرکن

فروش دستگاه تیوپ پرکن با شرایط مختلفی انجام می  پذیرد که با توجه به شرایط بازار، مشتری و ماشین ساز تعیین می گردد. جهت کسب شرایط فروش و مشخصات دستگاه پرکن تیوب ساخت گروه صنعتی ماشین سازی چمران با کارشناسان ما مشاوره نمایید.