مزایای دستگاه لیبل زن

مزایای دستگاه لیبل زن

یکی از کاربردی ترین دستگاه های تولیدی ماشین سازی چمران  دستگاه لیبل زن می باشد این دستگاه کاربرد های بسیاری دارد و برای درج انواع برچسب روی کالاهای تولیدی استفاده می شود.

به طور کلی می توان گفت این دستگاه به صورت اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک فرایند درج برچسب مشخصات کالا بر روی محصولات را انجام می دهد. دستگاه برچسب زن یا پرینتر دستگاهی است که با آن می توانید لیبل های مختلفی را به چاپ رسانده و بر روی کالاها و تجهیزات فروشگاهی مختلف بچسبانید.

از دستگاه برچسب زن یا لیبل پرینتر مدل های مختلفی وجود دارد که در بخش های مختلفی می توان از آنها استفاده کرد. برای نمونه چاپ و نصب برچسب های اموالی که در ادارات بر روی وسایل زده می شود، به همین طریق ساخته و نصب می شوند.

درباره دستگاه لیبل زن

این دستگاه انواع مختلفی برچسب با طراحی دلخواه شما را تولید و چاپ می کند. حال تصور کنید که در مراکز فروشگاهی بزرگ که تعداد زیادی کالا وجود دارد، چگونه می توان برچسب اطلاعات و قیمت آنها را بر روی هر کدام چسباند. دستگاه لیبل زن به همین دلیل ساخته شده است و بزرگترین مزایای استفاده از دستگاه برچسب زدن لیبل محسوب می شود.

برای چسباندن لوگو،آرم و همچنین اطلاعات مورد نیاز بر روی محصولات مختلف در خطوط تولید شرکت ها و کارخانه ها از دستگاه لیبل زن استفاده می شود. امروزه می توان گفت که یکی از مهم ترین ماشین آلات و تجهیزات بسته بندی در کارخانه ها لیبل زن اتوماتیک می باشد.

دستگاه لیبل زن اتوماتیک شامل دستگاه دستی و همچنین دستگاه نیمه خودکار می باشد که برای کارهای ساده تر است مورد کاربرد قرار می گیرد و در زمانی که حجم تولید و کارها بسیار بالاست قطعا مدل های دستی نیز پاسخگوی نیاز شما نمی باشد و حتما باید از مدل تمام اتوماتیک استفاده نمود.

دستگاه برچسب زن یکی از دستگاه های مربوط به خط تولید بسته بندی مایعات است که به منظور چسباندن لیبل بر روی شیشه و بطری و … ساخته و تولید می شود. دستگاه لیبل زن به شکل تمام اتوماتیک طراحی شده و به منظور چسباندن لیبل بر روی انواع سطوح ازجمله : ظروف گرد و ظروف تخت به شکل یک طرفه یا دو طرفه ساخته می شوند.

مشاهده این مطلب>>انواع مکانیسم دستگاه پرکن

مشخصات فنی دستگاه لیبل زن

  • قابلیت چسباندن لیبل بر روی بطری های گرد
  • امکان تغییر سایز ظروف
  • چسباندن لیبل بر روی بطری های تخت
  • اپراتوری آسان
  • امکان تغییرارتفاع لیبل برای ظروف گوناگون
  • توانایی چسباندن لیبل بر روی درب بطری

نکات خرید دستگاه لیبل زن

در انتخاب دستگاه به عوامل مختلفی باید توجه کرد که یکی از آنها محصولی است که نیاز داریم برچسب یا لیبل مخصوص روی آن چسبانده شود همچنین در نظر گرفتن این که خط بسته بندی اتوماتیک می باشد یا دستی بسیار مهم است ونیز سرعت و دقت در بسته بندی محصولات هم از دیگر عوامل مهمی است که باید به آن توجه داشت که میزان این سرعت را موارد متعددی تعیین می کنند که یکی از آنها سرعت دستگاه بسته بندی می باشد.

مورد دیگر این است که باید دید که دو طرف محصول مورد نظر به لیبل نیاز دارد و یا این که فقط یک طرف آن به لیبل احتیاج دارد. اندازه و ابعاد لیبل هم مورد مهم دیگری است که باید به آن دقت کرد زیرا چسباندن لیبل بزرگ و کوچک با یکدیگر تفاوت دارند.

دستگاه لیبل زن دستی

برای استفاده کردن از مزایای دستگاه لیبل زن دستی به یک اپراتور نیاز است و کار اپراتور این است که با حرکت دادن اهرم دستگاه نیز لیبل یا برچسب مورد نظر بر روی بسته بندی محصول چسبیده و نصب می گردد.

مشاهده این مطلب>>قیمت دستگاه لیبل زن

دستگاه لیبل زن اتوماتیک

از پر کاربرد ترین دستگاه های صنعتی لیبل زن اتوماتیک می باشد که این خود نیز به دو بخش تقسیم می شود:

  • دستگاه لیبل زن پشت چسب دار
  • لیبل زن اتوماتیک حرارتی

دستگاه لیبل زن اتوماتیک کابردش به این صورت می باشد که پس از انجام فرایند بسته بندی محصولات توسط نوار نقاله به سمت دستگاه لیبل زن اتوماتیک ارسال می شود و لیبل ها بر روی محصول نصب می شوند. امروزه در صنایع غذایی درج لیبل بر روی بسته بندی محصولات مختلف غذایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است، زیرا پیش از خرید و مصرف نمودن این مواد غذایی ابتدا به اطلاعت نوشته شده بر روی لیبل محصولات توجه می شود که همین مساله اهمیت و جایگاه این دستگاه را در صنایع مرتبط با مواد غذایی نشان می دهد.

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است