دستگاه لیبل زن

دستگاه لیبل زن صنعتی

دستگاه لیبل زن

با پیشرفت تکنولوژی و استفاده از دستگاه های صنعتی اتوماتیک و نیمه اتوماتیک فرایند تولید و بسته بندی محصولات سرعت و کیفیت بیشتری دارد، از همین رو یکی از دستگاه های بسیار کاربردی و مهم دستگاه لیبل زن می باشد. نقش عمده دستگاه لیبل زن درج برچسب حاوی اطلاعات و جزئیات محصولات است.از دستگاه لیبل زن برای برچسب زدن و درج لیبل بر روی انواع محصولات کارخانه ها و کارگاه های تولیدی استفاده می شود.

به طور کلی اکثر فرایندها توسط دستگاه ها و به صورت اتوماتیک و بدون دخالت دست انجام می شوند. یکی از وسایلی که کاربرد فراوانی در کارخانه ها و شرکت های تولید و بسته بندی محصولات دارد،دستگاه لیبل زن می باشد به طوری که محصولات فاقد لیبل بدون اعتبار می باشند.

 

اهمیت دستگاه لیبل زن

لیبل زدن دقیق و کارآمد بخش جدایی ناپذیر فرایند تولید و پخش است. وقتی که برچسب گذاری بصورت درست انجام می شود میتواند به سهولت و نرمی به فرایند تولید کمک کند. اما به همان انداز اگر ناکارآمد باشد میتواند زمان و پول کسب و کارتان را تلف کند. گرچه گزینه های مختلفی برای کاربران وجود دارد، اما گزینه هایی که استفاده از آن آسان و هزینه مالکیت آن پایین باشد و همچنین کارآمد نیز باشد محدود است.

لیبل ها میتوانند شامل اطلاعاتی مثل: متن، شماره سریال، بارکد، بارکد 2D، بارکد QR، آدرس، اشکال گرافیکی و چیزهای بیشتری را برای شما به روشی دقیق و مقرون به صرفه به چاپ برسانند.

تفاوت بین دستگاه لیبل زن و قیمت زن

این دو دستگاه در نحوه کارکرد و عملکرد خود دارای تفاوت هایی می باشند.دستگاه لیبل زن دستگاهی جهت چاپ و اطلاعات دار نمودن لیبل ها می باشد که در برند های متفاوت در حال تولید می باشد .لیبل در لغت به معنای برچسب یا اتیکت میباشد و در فرهنگ بسته بندی به معنای برچسبی میباشد که معرف کالا و مشخصات آن است .

همانطوری که می دانید لیبل ها در صنعت بسته بندی به دسته های مختلفی تقسیم میشوند :

لیبل پشت چسبدار

لیبل پشت چسبدار به دو نوع زیر تقسیم می شود:

  • لیبل پشت چسبدار شیت
  • لیبل پشت چسبدار رول

لیبل OPP  

لیبلی است که از جنس پلی پروپیلن میباشد (oriented polypropylene )  که بیشتر در مورد نوشابه و آب معدنی استفاده میگردد .

  1. این نوع لیبل ، لیبل زن خاص خود را که به لیبل زن OPP معروف است نیاز دارد
  2. قیمت تمام اتوماتیک این دستگاه نسبت به لیبل زن پشت چسبدار خیلی بالاتر میباشد ، ولی لیبل آن ارزانتر است
  3. لازم به ذکر میباشد که در این نوع لیبل به محض آسیب دیدن لیبل ، لیبل از ظرف جدا شده و دیگر اثری از نام تولید کننده باقی نمی ماند ، در حالیکه در لیبل پشت چسبدار لیبل به محکمی بدنه ظرف چسبیده است و جدا شدن آن به سختی میباشد .
  4. البته در مورد خطوط با تیراژ بالا مثل آب معدنی یا نوشابه یا مشابه آن استفاده از لیبل پشت چسبدار به علت تیراژ خیلی بالا مقرون به صرفه نیست.

 لیبل اسلیو

یک لیبل حرارتی میباشد که با حرارت دیدن خود را به شکل ظرف در می آورد و در واقع با حرارت جمع میشود .

– قیمت تمام اتوماتیک این دستگاه نسبت به لیبل زن پشت چسبدار خیلی بالاتر میباشد .

– لازم به ذکر میباشد که در این نوع لیبل به محض آسیب دیدن لیبل ، لیبل از ظرف جدا شده و دیگر اثری از نام تولید کننده باقی نمی ماند و در حالیکه در لیبل پشت چسبدار لیبل به محکمی بدنه ظرف چسبیده است .

 

انواع لیبل پشت چسبدار از نظر جنس لیبل

 

لیبل پشت چسبدار کاغذی 

این نوع لیبل از جنس کاغذی بوده و از ارزانترین لیبل ها یا برچسب ها محسوب میشود .

لیبل پشت چسبدار PVC

لیبل های پی وی سی در واقع به کلیه لیبل های مقاوم سفید رنگ پلاستیکی که دربر گیرنده متریال مقاومت بیشتری از لیبل کاغذی با ماندگاری چاپ به مراتب بالاتر وجود داشته باشد یا بسته بندی مربوطه در محیط مرطوبی نگهداری میشود و رطوبت باعث از بین رفتن لیبل کاغذی میگردد.

در هنگام پاره کردن این لیبل به خوبی متوجه جنس آن میشوید و مانند شکل زیر لیبل PVC به سختی و مانند پلاستیک پاره میشود

 

دستگاه لیبل زن گرد

 

 

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است