دستگاه لیبل زن

ویژگی های دستگاه لیبل زن

ویژگی های دستگاه لیبل زن

یکی از دستگاه های تولیدی ماشین سازی چمران، دستگاه لیبل زن می باشد این دستگاه کاربرد فراوانی در کارخانه ها و کارگاه های تولیدی دارد. به عبارتی دیگر با استفاده از دستگاه لیبل زن، مشخصات کالا و محصول تولیدی بر روی آن درج می شود. در این متن درباره ویژگی های دستگاه لیبل زن توضیحات مختصری بیان می کنیم.

دستگاه لیبل زن دارای قطعات مختلفی است که هرکدام وظایفی بر عهده دارند. این اجزاء شامل غلطک فید و نگهدارنده، مین برد، هد حرارتی یا همان ترمال هد و نگهدارنده  ریبون می شود. خرابی هر یک از این قطعات می تواند روند کار آن را مختل کند.

مشاهده این مطلب>>خرید دستگاه لیبل زن

دستگاه لیبل زن

در ساخت دستگاه لیبل زن از موادی استفاده شده است که آن را ضد زنگ می کند. این قابلیت عمر آن را افزایش داده و هزینه ی استهلاک آن را پایین می آورد. همچنین پوشش های پلیمری، رنگ ضد زنگ و قطعات داخلی فلزی اصل، عمر این دستگاه را چند برابر تضمین می کنند.

وجود سیستم انتقال قدرت و الکتروموتور هایی که کارکرد این وسیله را به بهترین حالت پیش می برند از دیگر مزایای دستگاه لیبل زن محسوب می شوند. وجود قطعات الکترونیکی و برقی برای سهولت کار با این وسیله در آن تعبیه شده است.

 

مین برد دستگاه لیبل زن 

این بخش از دستگاه به عنوان لیدر کل دستگاه شناخته می شود و نام دیگر آن مادر برد لیبل زن است. در واقع تمامی این اهمیت ها به این برمی گردد که این قطعه نقشی کلیدی در کل سیستم ایفا می کند و دستور چاپ را به تمامی نقاط مانند هد موتور فید سنسورهای گپ  می دهد.

همچنین این قطعه رهبری ریبون و متد کارکرد و چاپ را نیز انجام می دهد  وکار ارتباط با کیس و لپ تاپ را از طریق پورت های ارتباطی لیبل زن نیز توسط مین برد و آی سی هایی که در آن وجود دارند ساماندهی می شود.

غلطک فید: کارایی غلطک فید ایجاد هماهنگی بین لیبل و ریبون و  نیز جابجایی لیبل و ریبون از مخزن می باشد.

موتور فید: کشیدن لیبل هنگام فرایند چاپ و ریبون توسط موتور دستگاه لیبل زن انجام می شود.

نگهدارنده لیبل و ریبون: مدیا یا لیبل و ریبون به گونه ای طراحی شده است که روی یک غلطک قرار بگیرد تا لیبل ها کاملا باز شوند.

 

درج لیبل روی بطری ها

به طور کلی از دستگاه لیبل زن برای چسباندن و درج لیبل بر روی هر نوع کالایی می توان استفاده کرد، بر روی بطری های آب معدنی، انواع سس، قوطی های مواد غذایی و …. با استفاده از دستگاه لیبل زن ،برچسب کالا را می چسبانند. فرایند درج لیبل بر روی بطری به صورت دستی و لیبل زن پشت چسب دار انجام می شود.

با این حال سال هاست شرکت هایی که تولید انبوه دارند از دستگاه های اتوماتیک و نیمه اتوماتیک برای زدن لیبل روی محصولات استفاده می کنند. این دستگاه ها نکات مثبت و مزایای بسیاری دارند و تاثیرات سودمندی در روند تولید و لیبل زنی ایجاد خواهند کرد.

 

مزایای دستگاه لیبل زن

  • قیمت کمتر: بسیاری از تولید کنندگان تا پیش از ورود این دستگاه پیشتر مجبور به استخدام نیروی انسانی بودند که به مراتب هزینه ی بیشتری را شامل می شد و به دلیل سرعت پایین تولید کمتر و در نتیجه سود کاهش می یافت. اما امروزه با داشتن این دستگاه تمامی کار ها با کمترین هزینه انجام می شود.

 

  • زیبایی محصول: یکی از مهم ترین نکات در بازار، که پر از برند ها و مارک های مختلف است، توجه به زیبایی محصولات است. زمانی که لیبل بصورت کاملا استاندارد روی محصول قرار گرفته باشد، قطعا توجه بیشتری را به خود جلب می کند.

 

  • مقاومت بالا: مقاومت بالا در برابر حرارت و ماندگاری بیشتر محصول مورد نظر بسیار مهم است و دستگاه لیبل زن این ویژگی را داراست.

 

  • صرفه جویی در وقت: با استفاده از این محصول یا محصولات، کار لیبل زنی در کمترین زمان ممکن و با بهترین حالت و کیفیت ممکن، کار شما انجام خواهد شد.

انواع دستگاه لیبل زن

دستگاه لیبل زن پشت چسب دار

دستگاه لیبل زن پشت چسب دار معمولا در صنعت برای برچسب زنی ظروف گرد و به خصوص آب معدنی و بطری ها مورد استفاده قرار می گیرند. این ظروف می توانند شامل مواد شوینده، آشامیدنی، خشکبار ریز و دیگر مواد غذایی باشند.

این دستگاه بعد از قرار گرفتن روی لیبل در دستگاه بوسیله ی سنسور ها یی که وجود دارند محل مورد نظر در بطری و ظروف دیگر را شناسایی و بعد از تشخیص، لیبل روی محل مورد نظر چسبیده می شود. معمولا این دستگاه از دو جهت توانایی لیبل زن می باشد و دور تا دور محصول را پوشش می دهد.

دستگاه لیبل زن دستی

دستگاه لیبل زن دستی به داشتن وزن سبک، قابلیت خوردن باتری مشهور است همچنین  دارای کیبورد است و این توانایی را دارد که بدون نیاز به کامپیوتر یا لپ  اقدام به چاپ برچسب کند.، این دستگاه قادر است در هر زمان متن محتوای برچسب را بنویسد و حتی ویرایش کند و بعد به چاپ برساند. برچسب های این دستگاه قیمت مناسبی داشته و همین نکته توجه بسیاری را به آن ها جلب می کند.

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است